Avatar
Cihan

0 Following 0 Followers
2
Bitkilerin tedavi amaçlı ve tıbbi amaçlar için kullanılması eskiden beri oldukça yaygındır. Birçok insan hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için bitkiler hakkında bilgi edinmiştir. Bitkisel tıbbın ortaya çıkışıyla birçok bitki hastalıkların tedavisinde ilaçlar şeklinde kullanılmaya başlanmış ve nesilden nesile aktarılan bilgilerin uygulanmasına yardımcı olmuştur. Bu kapsamda tarihin en eski bilinen bitkisinden birisi de nanedir.
2
Greyfurt, portakal gibi bir görünüme sahiptir. Ana’vatanının Güneydoğu Asya ülkeleri olduğu tahmin edilmektedir. Tatlılar, kekler, börekler, turtalar, reçeller gibi birçok tarifin içerisinde kullanılmaktadır.
2
Dünyanın en çok kullanılan popüler baharatları arasında yer alan kimyonun sağlık yönünden ne gibi faydaları olduğu hakkında merak ettiğiniz ayrıntıları sizler için araştırdık. Doğru ve kaliteli bilgi alabileceğiniz web sayfası üzerinden ürünler hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.
2
Sibirya gingsengi Çin ve Rusya gibi ülkelerde bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve vücuda enerji sağlaması gibi tıbbi özellikleri sebebiyle uzun süredir kullanılan bir bitkidir. Bu içeriğimizde Sibirya ginsenginin faydaları hakkında geniş bilgiler vereceğiz. Sibirya ginsengi bir Asya bitkisidir. Bu nedenle genellikle Eleuthero olarak adlandırılır. Tıbbi ismi “Eleuthero”dur. Japonya, Kuzey Çin, Güneydoğu Rusya, Güney Kore ve Kuzey …
1
Milyonlarca çalışanın merakla beklediği zamlı asgari ücret rakamı açıklandı. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018'de asgari ücret yeni yılda yüzde 14.2 artışla 1603 lira olacağını açıkladı. Asgari ücret desteği 2018'de de sürecek. Uzun süredir toplantılar gerçekleşmesine rağmen, yapılan zamlara rağmen bu zam ile birçok kişi hayal kırıklığına uğradı.
1
İstanbul Eyüp ilçesinde gerçekleşen olayda, 4 kişilik ailenin bulunduğu binanın bitişinde beton mikserinin çimento döktüğü sırada, 4 kişilik ailenin duvarı yıkıldı. Çöken duvarın altında kalan baba ve 6 aylık oğlu ne yazık kurtulamadı.

Oda içerisinde bulunan Ali Şevket Güner ve 6 aylık oğlu Ertuğrul Gazi Güner ise çöken duvar ve hazır beton içinde kaldı.
1
Adana'da annesi temizlik yaptığı sırada emekleyerek banyoya giden 9 aylık bebek su dolu leğenin içerisine girdi ve boğularak can verdi. Bir süre sonra banyoya giden Vefa Mustafa, leğenin içinde kızının hareketsiz olarak yattığını gördü. Allahım kimseye evlat acısı yaşatmasın.
1
Kendisini daha güzel göstermek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar bazen kötü sonuçlar doğurabiliyor. Tayland'ın güneyindeki Hat Yai kentinde yaşayan adı açıklanmayan kadın ,Burnun kemik ve kıkırdağının yeniden şekillendirilmesi için rinoplasti ameliyatı sonrası, enfeksiyon kaptı ve silikon implantı dışarı çıktı.